Hakkımızda
Anasayfa   ›    Derneğimiz

dernek ofisChihuahua Irkı ve Kinoloji Derneği

  30-04-2015
tarihinde Chihuahua-Şivava sahip-sever ve üreticilerinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne Chihuahua ırkı ile ilgili çalışmalarını ve etkinliklerini sürdürmektedir.

04/11/2016 tarihinde Köpek ırkları ve kinoloji federasyonuna üye olarak kabul edilmiştir. Bu tarihten itibaren; Uluslararası Kinoloji Federasyonu (FCİ) ve Köpek Irkları Federasyonumuzun (KIF) yönetmelikleri doğrultusunda haraket etmektedir. Kayıt altına alınan köpeklere düzenlenen Soy Kütük Belgeleri (Şecere) üzerinde yazan bilgiler Dünya ‘da FCI üyesi 99 ülke ve FCI anlaşmalı 3 ülkede (Amerikan Kennel Club (AKC), Canadian Kennel Club (CKC) ve İngiliz Kennel Club (KC)) doğruluğu kabul görmektedir.

Derneğimizin amacı: ülkemizdeki chihuahua ırkı ile ilgili, bilgi eksiklikleri, ırkın dejenere edilmesi, yanlış (merdiven altı) üretim yapılması, gibi problemlerin önüne geçilmesi ile ilgili her türlü Kinolojik ve bilimsel çalışmaları yapmak ve takip etmektir. 

Tüm chihuahua sahipleri, severleri ve üreticilerini bir araya getirmek, bilinçli bir kitle meydana getirerek; chihuahua ırkını korumak amacındadır. Chihuahua (şivava) sahiplenmek isteyenleri, doğru mecralara, kanalize etmek ve bilgilendirmekderneğimizin çalışmaları arasındadır.


Dernek bünyesinde, seminerler-etkinlikler-workshoplar-yarışmalar düzenleyerek; bilgili-eğitimli-iyi niyetli, birlikte haraket eden, büyük bir dernek olmak, misyonumuzun bir parçasıdır.

İyi niyetli, ilgili herkesi; ayırım yapmaksızın, aramızda görmek arzusundayız....

                    CHİHUAHUA IRKI VE KİNOLOJİ DERNEĞİ