Şivava Fiyatları
Anasayfa   ›    ŞİVAVA

 

                 Chihuahua  Fiyatları 


  Chihuahua/Şivava köpek ırkı, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de, popüler bir köpek ırkıdır. Chihuahua Fiyatları değişkenlik göstermektedir. Çok sayıda
Satılık Chihuahua, Satılık Şivava ilanına rastlamak mümkündür.

  Chihuahualar yapıları gereği; hem üretilmeleri zor ve meşakkatli, hem de bakımları, diğer ırklara nazaran daha zordur. Hassas bir köpek cinsidir. Buna bağlı olarak, bu ırkı, üretmek masraflı bir iştir. Profesyonel, kayıtlı-Şecereli üretim, belli kurallar çerçevesinde yapılır. Sağlıklı ebeveynleri, sağlıklı yaşam koşulları ve çok iyi bakılmaları gerekir. Bunlar Chihuahuaların ileri ki dönemlerde yaşamını etkileyen faktörlerdir ve sağlıkları, yaşam ömürleri, psikolojileri ile doğrudan ilintilidir.


 İyi üreticiler tüm bu şartları yerine getirerek üretim yaparlar. Üretime, katılan her chihuahua, üretime uygun olduğunu, üretim değerlendirmesinde kanıtlaması gerekir. Ayrıca bu üreticiler Chihuahualarını zaman zaman, ırk Standartları yarışmalarına sokup, üretimlerinin kalitesini adeta kayıt altına alıp, sergilerler. Tüm bu şartlar elbette ki Şivavaların fiyatlarını da belirler.

 Chihuahualar ucuz köpekler değildir. Saf kan, Şecereli, sağlıklı atalara sahip, sağlıklı bir Chihuahuaya sahip olmak için belli fiyatları gözden çıkarmak gerekir. 

  Piyasada ki ucuz şivavalar ileri ki dönemlerde size, çok ciddi anlamda masraflar çıkarabilir ve çok pahalı bir şivava sahibi olabilirsiniz. Sizin ve Chihuahuanızın yaşayacağı üzüntüler de, cabası olacaktır. Ucuz fiyatlara, Saf Kan, bir şivava, bulabilmek mümkün değildir. Satıcıya Şeceresini sormak, bunu anlamanın en kolay yolu, olacaktır. Şecere; bir köpeğin, Saf Kan olduğunun, tek ispatıdır. Şecereli üretimde süreç nasıl işler için tıklayınız.

  Yavru iken, Şivava diye aldığınız bir köpeğin, büyüdükçe, başka ırklara benzemesi, davranış olarak şivavalarla alakası olmaması, gibi durumlara çok fazla rastlanmaktadır. Bu ırk Pinscher, russian Toy, Papillon, vs köpeklerle karıştırılabilmektedir. Bu ırkların kırmaları ve ya Chihuahualarla kırılması sonucu, doğan yavrular, Chihuahua diye satılmaktadır. İleride; mağduriyet yaşanmaması için, bu konularda; çok dikkatli olunması, gerekir. 

  Normal şartlarda, genellikle Dişi Chihuahua, Erkek Chihuahualardan, daha pahalı olabilmektedir.

 Bir Chihuahua sahiplenmeden önce, bu ırk hakkında, iyi araştırma yapmanızı, daha sonra sahiplenme yapmanızı, öneririz. Sonuç olarak; ailenize, yeni bir birey katacaksınız.